Výroba a řízení kvality

 

Výroba

Jsme jediným výrobcem ekopanelu v Evropě s více než 15-ti letou zkušeností. Celý proces výroby je v souladu s procesem řízení kvality a neustálého zlepšování, od pečlivého výběru vstupních surovin, až po finální úpravy a expedici. Tomu co děláme, rozumíme. Výrobní linky naší konstrukce procházejí neustálým vývojem pro zvyšování kvality našich výrobků. Ročně vyrobíme více než 100 000 m² ekopanelů pro stavby příček, nebo celých dřevostaveb pro český a zahraniční trh. Mezi země, kam vyvážíme, například patří Německo, Rakousko, Švýcarsko, Francie, Belgie, Nizozemí, Norsko, Polsko, Rusko, Slovensko, Ukrajina a další.

Příprava

Základní surovinou pro výrobu ekopanelů je obilná (pšeničná) sláma svázaná v hranatém balíku. Při vstupní kontrole se důsledně prověřuje její vlhkost, nevyhovující surovina je vyřazena. Vybrané balíky jsou pak naloženy na pásový dopravník a následně rozdruženy.

Lisování

Rozdružená vlákna obilné slámy jsou za vysokého tlaku a teploty lisována na požadovanou tloušťku ekopanelu, která činí 60 nebo 40 mm. Z nepřetržitě pracujícího lisu je vytlačován nekonečný pás ekopanelu.

Polepování

Pro dosažení jednotného povrchu je zhutněné slaměné jádro polepeno recyklovanou lepenkou. Je zde použita velmi tenká vrstva lepidla. Papírová lepenka na povrchu ekopanelu umožňuje snadnou realizaci různých povrchových úprav stejně jako u podobných stavebních materiálů.

Finalizace

Olepený nekonečný pás ekopanelu dále směřuje po válečkovém dopravníku k formátovacímu zařízení. Tam je za stálého provozu linky pomocí automatické okružní pily krácen na požadovanou délku stanovenou zákazníkem. Po olepení řezných hran a finální kontrole kvality je ekopanel připraven k expedici.

Nízká energetická náročnost výroby

Výroba ekopanelu je energeticky úsporná, na 1 m² je potřebný výkon přibližně 2,5 kW. Sláma dosahuje z hlediska produkce CO2 jako většina přírodních materiálů záporných hodnot. Při výrobě tedy nevzniká větší množství CO2, než jaké je uloženo přímo v materiálu během růstu, sklizně atd.

Řízení kvality

Řízení kvality je pro nás především snaha o neustálé zlepšování výrobních procesů a našich služeb. Jednoznačným měřítkem úspěšného zvládání procesu řízení kvality je spokojenost našich zákazníků a získaná ocenění pro naše výrobky.

Atesty a certifikace

Garantovanou kvalitu a vlastnosti ekopanelu dokládají provedené zkouškycertifikáty a posudky od renomovaných zkušebních ústavů.
Na ekopanely je vystaveno prohlášení o vlastnostech. To je základní dokument pro prokazování parametrů a ověření možnosti použití (bývalé prohlášení o shodě výrobku).

Prohlášení o vlastnostech včetně dalších atestů a certifikátů si můžete stáhnout v sekci KE STAŽENÍ.

Kvalifikovaný tým

Zárukou kvality je práce zkušených zaměstnanců nejen ve výrobě. Tým projektantů a přípravářů spolu úzce spolupracuje a připravuje bezproblémový průběh stavebního díla od projektu až po realizaci montovaného domu na klíč nebo stavbu domu svépomocí. V České republice jsme již realizovali přes 600 dřevostaveb a bezpočet samostatných aplikací, jako jsou půdní vestavby, podhledy, příčky a další.