fbpx ...
📆 Nové termíny dny otevřených dveří na naších stavbách! ➡️
📆 Nové termíny dny otevřených dveří na naších stavbách! ⬇️
Prodej Ekopanelů (Po–Pá, 7-14h)
Technická podpora (Po–Pá, 7–14:30)
Jsme tu už 25 let

Jsme tu už 25 let

Ten čas letí. Je to děs. Je to už 25 let co TÁTA založil tuto společnost. Sice podnikal od roku 1992 v jeho srdcovém oboru zemědělství – naše „farma“ pod Železnými horami měla necelých 500 ha. Byla chyba se farmy zbavit. Doba to byla zajímavá. Měl také kolem 20.000 pytlů žampionů nejprve ve Vápenném Podole, poté v Klešicích. Pytlování byla dřina. Samozřejmě výrobu plechových sudů pro pardubické Paramo. Na lince čas vůbec neutíkal. Lepší bylo jezdit Avií do Parama a nakládat a vykládat sudy. No a pak přišel slámokarton, stramit, ekodeska – nyní ekopanel. Výrobek, který vycházel z jeho srdcovky – zemědělství. 

Vzhledem k tomu, že jsem se toho účastnil od úplného počátku pamatuji toho také hodně. Všechny ty záměry, myšlenky, špatné řešení, nezdary – následně létající klíče :-). Bylo toho moc. Z minimálním technickým zázemím jsme vybudovali vlastně 4 generace lisu – 4 výrobky. Cesta to je stále dlouhá, je fakt složité vymyslet, vyrobit, otestovat, vyzkoušet, certifikovat, nabídnout, prodat. Prostě udělat celé kolečko s výrobkem. Ano má sice historii, ta byla panem Mosessonem opěvovaná, ale většinou to byly jen pohádky. Hlavně ve vztahu k využití ekopanelů. Tam jsem byli někdy hodně důvěřiví až naivní. Pak i jeho vyplacení ze společnosti. Pamatuji první neúspěch a vyhozené peníze za zkoušku požární odolnosti. Pamatuju i otevřenou hubu techniků zkušebny při druhé zkoušce, která vyšla výborně. Pamatuju jak párkrát hořelo ve výrobě a následný opětovný provoz po 48 hodinách, prohnutou nosnou konstrukci rozebírače, zalisované šrouby v kladivu, prohnuté desky. Pamatuji návštěvy z Německa, Rakouska, Anglie… s klasickou první otázkou ve dveřích při podání ruky „… jakou máte kapacitu výroby, protože já toho budu mít tunu..“. Jo „…a chci exkluzivitu na celý svět ještě…“. 

I proto se začala šlapat cesta i ve stavbách. První výstavba někdy kolem roku 2001. Vlastně naše první podkroví v našem domě. Povrchy šup, hned spadly, tak znovu. Špatný typ materiálu. První domek tady ze 3 vrstev v té době ještě ekodesek… Pamatuji si i to odkrokování a větu „…tady to bude takhle…“. V době, kdy se po cca 5 letech výroby začlo aspoň trošku dařit odešla MAMKA.

Pamatuju ale také první úspěch domku postaveného ve Chvaleticích a super ohlasy od zákazníků. Krásné projekty v Mnichovicích, Radčicích a nevím ještě kde. Pamatuju krásná podkroví, aplikace v roubenkách. Pamatuju i životní zkušenost na montáži linky v Turecku. Pamatuju hodně výstřední projekty v Estonsku, Argentině, Bulharsku, Německu… 

Za těch 25 let toho bylo fakt hodně. Zaměstnanců, kolegů, ze kterých se stali kamarádi, obchodních partnerů z Čech i celého světa… 

Nechci jmenovat nikoho osobně. Určitě bych na někoho zapomněl. Díky všem. 

Ač se tato hláška z Pelíšků v jejím kontext nehodí, já chci použít její správný význam „DÍKY TÁTO“. 

Honza Bareš ml. 

Novinky a články

Mohlo by vás ještě zajímat

Den otevřených dveří 11.7–13.7.2024 (Rohovládova Bělá – Pardubice)

Přemýšlíte nad stavbou rodinného domu? A co třeba dřevostavba? Přijeďte se za námi podívat a my vám předáme více,...
20. 6. 2024

Den otevřených dveří 18.6–19.6.2024 (Rohovládova Bělá – Pardubice)

Přemýšlíte nad stavbou rodinného domu? A co třeba dřevostavba? Přijeďte se za námi podívat a my vám předáme více,...
10. 6. 2024

Den otevřených dveří 16.5–18.5.2024 (Rohovládova Bělá – Pardubice)

Přemýšlíte nad stavbou rodinného domu? A co třeba dřevostavba? Přijeďte se za námi podívat a my vám předáme více,...
2. 5. 2024

Nezávazná poptávka Ekopanelů

Máte zájem o Ekopanely? Rádi pro vás připravíme kalkulaci. Napište nám vaše požadavky nebo konkrétní množství Ekopanelů. 

Odesláním formuláře souhlasíte se zásadami zpracování osobních údajů.

Podívejte se na video a zjistěte vše důležité o Ekopanelu za 4 minuty.