fbpx ...
📆 Nové termíny dny otevřených dveří na naších stavbách! ➡️
📆 Nové termíny dny otevřených dveří na naších stavbách! ⬇️
Prodej Ekopanelů (Po–Pá, 7-14h)
Technická podpora (Po–Pá, 7–14:30)
Způsoby opracování Ekopanelu

Způsoby opracování Ekopanelu

Jak správně opracovat Ekopanel, aby jeho životnost a kvalita byla po celou dobu užívání maximální? Podívejte se na jednoduchý návod, který vám urychlí a usnadní práci.

Šroubování

Pro kotvení ekopanelů na podkladové profily (konstrukci příček, obklad nosných stěn a podhledů) se využívají různé druhy vrutů (viz. jednotlivé aplikační listy). Pro jejich šroubování používáme elektrický nebo bateriový šroubovák se šroubovacím nástavcem. Díry se nepředvrtávají. Je nutné zvolit vhodný utahovací moment, tak aby nedošlo k protržení povrchu papíru pod hlavičkou vrutu.

Řezání a úprava řezných hran

Pomocí kotoučové nebo přímočaré pily lze snadno ekopanel upravit do potřebných rozměrů a tvarů. Pro krácení ekopanelu doporučujeme využívat pilový kotouč s vidiovým plátkem průměru 250 mm, střídavé zuby 32 ks – doporučujeme na něm provést šraňkování (kotouč zajistíme a dodáme dle vašeho požadavku – stačí jen sdělit požadovaný průměr kotouče). Veškeré řezané hrany polepte námi dodávanou samolepicí páskou šíře 75 mm (pro E40) nebo 100 mm (pro E60). Podélný řez polepte pruhem lepenky a příčný řez několika překrývajícími se pruhy lepenky.

  • Pilový kotouč s vidiovým plátkem 250 mm, střídavé zuby 32 ks
  • Samolepicí páska (šíře 75 mm nebo 100 mm)

Výřezy pro elektroinstalaci, krabičky, kabely

Otvory pro elektroinstalační krabice vyřízněte speciálním vykružovacím vrtákem o průměru 73 mm, který zakoupíte v naší firmě. Otvor po vyvrtání v průměru 73 mm je přesně připravený pro vložení univerzální krabice do dutých stěn (typ KU 68 LD, KPRL 68-70 LD). V případě, že požadujete několik krabic vedle sebe, můžete využít i variantu univerzálních krabic do dutých stěn (KP 64 LD), který se předvrtává speciálním vykružovacím vrtákem o průměru 68 mm. Tím splníte požadavky pro elektroinstalace v systému Ekopanel.

Vedení elektroinstalace po povrchu Ekopanelu či v instalační mezeře je provedeno elektrokabelem CYKY (běžný kabel s trojí ochranou).

V případě zafrézování či prostupu elektrokabelu do Ekopanelu nutno dodržet zásady pro vedení elektroinstalace v hořlavých materiálech třídy reakce na oheň E.
– použití protipožárního kabelu
– vedení elektroinstalace v chráničce s třídou reakce na oheň min. A1

Drážkování

Ekopanel lze drážkovat podélně po celé jeho délce. Drážky proveďte kotoučovou pilou pod úhlem 45°. V příčném směru desky nesmí délka drážky přesahovat 30 cm.

Máte dotaz? Chcete s něčím poradit?

Potřebujete poradit se způsoby opracování Ekopanelu? Zavolejte nám nebo napište a my vám rádi poradíme.

Montážní postupy

Další užitečné materiály

Využijte naše znalosti a prohlédněte si další užitečné materiály, které vám pomohou při práci s Ekopanelem.

Zde vám poradíme, jaké nářadí a montážní materiál používat, aby byla vaše práce snadná a rychlá.

Montáž příčky, podlahy nebo půdní vestavby? S tímto návodem to bude hračka.

Jaké mohou být povrchové úpravy Ekopanelu a jak je správně aplikovat? Podívejte se na tento návod.

školení montáže a webináře

Ukážeme vám, jak se pracuje s Ekopanely v praxi

Práce s Ekopanely je velmi jednoduchá a rychlá. Ovšem za léta praxe jsme vypracovali osvědčené postupy a přišli jsme na řadu fíglů a vychytávek, které vám usnadní práci.

Webinář

Dřevostavba svépomocí

Postavit si dřevostavbu svépomocí? Ano jde to. Na tomto webinář vám ukážeme možnosti, jak k takové stavbě přistoupit. Máme spoustu zkušeností a náš stavební systém stavbu svépomocí podporuje.
28.03.2024
19:00–20:00

ZDARMA

Webinář

Dřevostavba z přírodních materiálů

Co kdybychom vám řekli, že dnes už můžete bydlet v dřevostavbě, na jejíž výstavbu nebyl použit polystyren, OSB deska nebo sádrokarton? Je to vůbec možné? Jednoznačně ano. Na tomto webináři vám představíme nízkoenergetické dřevostavby postavené z dostupných ekologických stavebních materiálů.
30.01.2024
19:00-20:00

ZDARMA

Nezávazná poptávka Ekopanelů

Máte zájem o Ekopanely? Rádi pro vás připravíme kalkulaci. Napište nám vaše požadavky nebo konkrétní množství Ekopanelů. 

Odesláním formuláře souhlasíte se zásadami zpracování osobních údajů.

Podívejte se na video a zjistěte vše důležité o Ekopanelu za 4 minuty.