fbpx ...
📆 Nové termíny dny otevřených dveří na naších stavbách! ➡️
📆 Nové termíny dny otevřených dveří na naších stavbách! ⬇️
Prodej Ekopanelů (Po–Pá, 7-14h)
Technická podpora (Po–Pá, 7–14:30)
Povrchové úpravy

Povrchové úpravy

Ekopanely nemají v povrchových úpravách žádné omezení, ale je důležité vybrat vhodné přípravky a dodržet správné postupy pro maximální životnost a zachování kvality Ekopanelu.

Běžně používané povrchové úpravy

V případě, že zvolíte jiného než námi doporučeného výrobce, pečlivě prostudujte dostupné informace o vybraných prostředcích nebo se rovnou obraťte na odborného konzultanta výrobce. Ten by měl být schopen vybrat vhodné ekvivalenty námi doporučovaných systémů povrchových úprav.

Tenkovrstvé omítky vnitřní

Standardní a nejvíce rozšířená forma povrchové úpravy. Na penetrovaný povrch ekopanelu a připravenou spáru mezi jednotlivými ekopanely se natahuje flexibilní lepidlo armované sklovláknitou síťovinou (perlinkou). Na tento povrch lze přímo štukovat, obkládat apod.

Tenkovrstvé omítky vnější

Prioritou u vnějších povrchových úpravy je kvalita přípravy povrchů, kvalita práce a především funkčnost použitých materiálů. Pro náš systém doporučujeme například systém Jubizol Diffu exteriér.

Hliněné omítky

Hliněné omítky získávají popularitu mezi zákazníky. Pro tuto povrchovou úpravu postupujte dle pokynů námi doporučeného výrobce.

Obklady

Základní vrstvou pro obkládání považujeme penetraci, na ní nataženou vrstvu tenkovrstvého lepidla armovaného sklovláknitou síťovinou (perlinkou).

Tapety

Postačující přípravou povrchu je bandážování spár a samozřejmě penetrace.

Nástřiky

Stejně jako u tapet stačí upravit sádrovým tmelem a spáry mezi ekopanely perlinkou. Další postup již záleží na typu nástřiku.

Nátěry

Běžně používaná povrchová úprava, velmi jednoduchá, ovšem předpokládá precizní přípravu povrchu, tj. spárování (“špachtlování”) přechodů mezi deskami a překrývání hlaviček vrutů v ploše ekopanelu.

Obklady palubkami

Tento typ povrchů je také jednoduchý. Stačí si připravit vhodný rošt pro kotvení jednotlivých palubek.

Obklad sádrokartonovou deskou

Jedná se o další formu úpravy ekopanelu. Běžnými vruty pro sádrokarton lze přímo do ekopanelu bezpečně ukotvit sdk desku do slaměného jádra.

Máte dotaz? Chcete s něčím poradit?

Potřebujete poradit s povrchovou úpravou na Ekopanely? Napište nám nebo zavolejte a my vám rádi se vším poradíme.

Montážní postupy

Další užitečné materiály

Využijte naše znalosti a prohlédněte si další užitečné materiály, které vám pomohou při práci s Ekopanelem.

Jak správně opracovat Ekopanel a jaké dodržet postupy? Podívejte se na jednoduchý návod.

Zde vám poradíme, jaké nářadí a montážní materiál používat, aby byla vaše práce snadná a rychlá.

Montáž příčky, podlahy nebo půdní vestavby? S tímto návodem to bude hračka.

školení montáže a webináře

Ukážeme vám, jak se pracuje s Ekopanely v praxi

Práce s Ekopanely je velmi jednoduchá a rychlá. Ovšem za léta praxe jsme vypracovali osvědčené postupy a přišli jsme na řadu fíglů a vychytávek, které vám usnadní práci.

Webinář

Dřevostavba svépomocí

Postavit si dřevostavbu svépomocí? Ano jde to. Na tomto webinář vám ukážeme možnosti, jak k takové stavbě přistoupit. Máme spoustu zkušeností a náš stavební systém stavbu svépomocí podporuje.
28.03.2024
19:00–20:00

ZDARMA

Webinář

Dřevostavba z přírodních materiálů

Co kdybychom vám řekli, že dnes už můžete bydlet v dřevostavbě, na jejíž výstavbu nebyl použit polystyren, OSB deska nebo sádrokarton? Je to vůbec možné? Jednoznačně ano. Na tomto webináři vám představíme nízkoenergetické dřevostavby postavené z dostupných ekologických stavebních materiálů.
30.01.2024
19:00-20:00

ZDARMA

Nezávazná poptávka Ekopanelů

Máte zájem o Ekopanely? Rádi pro vás připravíme kalkulaci. Napište nám vaše požadavky nebo konkrétní množství Ekopanelů. 

Odesláním formuláře souhlasíte se zásadami zpracování osobních údajů.

Podívejte se na video a zjistěte vše důležité o Ekopanelu za 4 minuty.