fbpx ...
Prodej Ekopanelů (Po–Pá, 7-14h)
Technická podpora (Po–Pá, 7–14:30)
Vykupujeme pšeničnou slámu!

Vykupujeme pšeničnou slámu!

Máte vlastní zásobu? Víte o možném dodavateli?

Sláma by měla být pokud možno uskladněná pod střechou, ideální jsou pro nás hranaté balíky, kulaté ale také zpracováváme.

Hledáme spolupráci

Vzhledem ke skutečnosti, že v naší výrobě zpracujeme nemalý objem obilné slámy, hledáme v širším okolí naší firmy zemědělce, farmáře, družstva, která by byla ochotna s námi spolupracovat na dodávkách slámy.
Vykupujeme balíky slámy v okruhu 100 km od našeho výrobního závodu, který se nachází nedaleko východočeských Pardubic. V případě zájmu o dodávku, prosím, kontaktujte číslo 736 481 163.

Požadavky na zpracování slámy

Požadované rozměry balíků (dle rozměru lisovací komory lisů):
– 120×120 cm
– 120×90 cm
– 120×70 cm
– 80×70 cm
– délka balíků může být různá dle možností dodavatele
– dle kvality balíků jsme schopni vykoupit také určitý druh kulatých balíků

Ke sklizni vybíráme vyzrálé porosty. Hlídáme optimální vztah zralosti zrna i slámy, která v tomto případě není pouze „odpadním produktem”. Stává se často, že se hlídá pouze kvalita zrna a sklízí se sláma se zelenými kolénky. Relativní vlhkost v balících je potom 30 – 50 %! S tím souvisí i vysoká teplota. Tato sláma je pro průmyslové zpracování nepoužitelná.

Slámu nebalíkujeme přímo za kombajnem. Optimální doba na řádcích je 2 – 4 dny. Doba závisí na slunečním svitu a větru. Slámu z řádků sklízíme za slunečného počasí a vyhýbáme se sklizni za rosy tj. brzo ráno a pozdě večer.

V případě, že sláma zmokne na řádcích, je nutno ji obrátit a dosušit.

Pro průmyslové zpracování slámy vylučujeme balíky lisované z ujetých řádků po kombajnu a dopravních prostředcích a tzv. ležáků. Tyto balíky vykazují vždy vysokou relativní vlhkost. Sběrací zařízení lisu nelze spouštět příliš nízko tak, aby nebyly sbírány společně se slámou kameny a různé jiné předměty.

Slámu je třeba řezat na optimální délku asi 20 – 30 cm. Ke zpracování není vhodná celá „dlouhá” sláma.

Pro účely zpracování není příliš vhodná sláma sklízená kombajny s rotačními vytřásadly. Dáváme přednost klasickým vytřásadlům.

Kvalitu stébla slámy ovlivňuje správné použití fungicidních prostředků s ohledem na její lisování v průmyslové výrobě. Nepříznivě působí nadměrné zaplevelení, zejména pýrem, metlicí chundelkou, ovsířem, bodlákem a slunečnicí. Proto by porosty měly být zdravé a čisté. Přijatelné jsou mírně zaplevelené randapované porosty.

Novinky a články

Mohlo by vás ještě zajímat

Máme pro vás volnou vstupenku na FOR ARCH v Praze!

Od 20.9. do 24.9. 2022 se zúčastníme stavebního veletrhu FOR ARCH. Jestli zvažujete účast, možná by se...
7. 9. 2022

Den otevřených dveří 12.10. – 13.10.

Přemýšlíte nad stavbou rodinného domu? A co třeba dřevostavba? Přijeďte se za námi podívat a my vám předáme více,...
25. 8. 2022

Den otevřených dveří 2.8. a 3.8.

Přemýšlíte nad stavbou rodinného domu? A co třeba dřevostavba? Přijeďte se za námi podívat a my vám...
21. 7. 2022

Nezávazná poptávka Ekopanelů

Máte zájem o Ekopanely? Rádi pro vás připravíme kalkulaci. Napište nám vaše požadavky nebo konkrétní množství Ekopanelů. 

Odesláním formuláře souhlasíte se zásadami zpracování osobních údajů.

Uvažujete o dřevostavbě? Líbí se vám naše typové domy? Do konce října je na typové domy ALFA 107, ALFA 140, BETA 70, ALFA 83ALFA 83+30 projekt zcela zdarma!

Podívejte se na video a zjistěte vše důležité o Ekopanelu za 4 minuty.