Domy z ekopanelu

 

Kompletní servis výstavby domů

Chcete-li žít v příjemném, pohodlném a zdravém domě, který je šetrný k okolnímu prostředí, i k vaší peněžence, nabízíme vám kompletní servis výstavby rodinných domů, včetně zpracování individuálních projektů, za účelem získání stavebního povolení.

 

Ekopanely a nízkoenergetické dřevostavby

Ekopanely vynikají svými tepelně-akumulačními vlastnostmi, které využíváme v nízkoenergetických a pasivních domech. Akumulaci tepla pracuje ve váš prospěch v létě i v zimě. V létě zabraňuje přehřívání a v zimě naopak vychládání.

Při stavbě domů jsou ekopanely využívány ke tvorbě sendvičových konstrukcí stěn. Další aplikací jsou příčky, a to v podobě jednoduchých i zdvojených (včetně instalačních příček pro rozvody elektroinstalací, nebo rozvody vody a kanalizace), dále podhledy (vhodné pro vedení vzduchotechniky) a suché podlahy. Jsou vhodné nejen do novostaveb rodinných domů a dřevostaveb, ale také do rekonstrukcí domů, půdních vestaveb, snižování podhledů a mnoha dalších.

 

Ekopanely a pasivní dřevostavby či nulové domy

Ekopanely je také výhodné použít ve všech typech energeticky úsporných budov, včetně pasivních i nulových domů. V pasivních domech lze ekopanely použít pro realizaci všech konstrukcí. Pro nulové domy pak do konstrukce příček a podhledů.

Při realizaci celého objektu je nutný kvalitně zpracovaný projekt, který počítá s využitím ekopanelů. V těchto energeticky úsporných domech oceníte především schopnost slaměných ekopanelů akumulovat tepelnou energii, kterou poté stěny a stropy vyzařují zpět do místnosti. Tato vlastnost zvyšuje tepelnou pohodu v objektu. Při realizaci domů z ekopanelů je třeba zajistit neprůvzdušnost stěn. Tím zajistíte bezvadné fungování vzduchotechniky, resp. výměny vzduchu potřebné pro snížení tepelných ztrát, které jsou podmínkou pro kvalitní fungování pasivních a nulových domů.

 

Stavba na klíč

Nabízíme komplexní dodávku od vašeho prvního nápadu až po předání klíčů od dokončeného domu, připraveného k nastěhování, formou stavby domu na klíč.

V této variantě nabízíme návrh domu, včetně projektové dokumentace, zajištění potřebných povolení, návrhu materiálů a vnitřního vybavení, na základě vašich požadavků. Spolupráce probíhá formou průběžných konzultací, kdy na základě vašich přání a možností, připravíme návrh a následnou realizaci přesně podle vašich představ. Díky zkušenostem a součinnosti našich přípravných a realizačních týmů, ve spolupráci s ověřenými partnery, je výstavba provedena kvalitně a rychle.

Při stavbě domu na klíč máte jako investor zjištěný maximální komfort při realizaci stavby.

 

Stavba před dokončením

Pokud si přejete dokončit dům ve vlastní režii, nabízíme variantu stavby před dokončením. V této variantě se postaráme o projekt, přípravu a o velkou část realizace montovaného domu. Postavíme základy, nosnou konstrukci s opláštěním, střechu a veškeré vnitřní konstrukce (příčky, podhledy, podlahy). Také se postaráme o vnější povrchové úpravy. Stavba vám bude předána v době, kdy nejsou zrealizovány vnitřní povrchové úpravy (čisté podlahy, obklady, omístky),  interiérové dveře, zařizovací předměty, kuchyňská linka a koncové prvky elektroinstalace, jako jsou zásuvky, vypínače a světla. Vnitřní instalaci a vybavení domu pak můžete dokončit dle vašich preferencí a časových možností sami.

 

Stavba svépomocí

Chcete stavět svépomocí? Ekopanel je ideálním materiálem pro nízkoenergetické dřevostavby do 150m² zastavěné plochy. Aby dům plnil všechny požadavky jeho uživatelů, je nutné správně postavit nosnou konstrukci stěn. Tuto část stavby realizujeme výhradně my, protože nosná konstrukce je základem kvalitně postavené budovy. Naše zkušenosti a profesionální tým přípravářů je schopen zajistit kvalitně postavenou nosnou konstrukci pro následnou snadnou aplikaci navazujících konstrukcí.

Všechny ostatní části stavby, od základové desky, přes střechu, opláštění konstrukce ekopanely, až k povrchovým úpravám a zařizovacím předmětům, je možné realizovat svépomocí. Je ovšem nutné dodržet všechny doporučené postupy montáže, které vám sdělíme na školení, kde se dozvíte veškeré potřebné informace k montáži, aplikacím a stavbě celého domu v systému ekopanel. Jako službu zákazníkům také nabízíme osobní kontrolu stavby přímo u vás na pozemku. V naší firmě si také můžete prohlédnout výrobu ekopanelů a nízkoenergetický montovaný dům postavený právě v tomto systému.

 

Některé další možné dodávky naší společností

  • Vypracujeme projekt dle vašich představ v podrobnosti ke stavebnímu povolení.
  • Při realizaci základové desky svépomocí, vám můžeme poskytnout konzultace nebo zajistíme stavební dozor.
  • Pomůžeme vám založit první řadu ekopanelů, poradíme vám praktické zkušenosti, triky a typy jak postupovat.
  • Nabízíme možnost půjčení ručního nářadí pro montáž ekopanelů (ruční kotoučová pila, atd.).
  • Dodáme vám přírodní izolační materiál (např. Naturizol, Canabest, Naporo atd.) dle vašich potřeb a požadavků.
  • Doporučíme osvědčeného dodavatele oken (dřevěných i plastových).
  • Poradíme vám vhodné povrchové úpravy.

 

Srovnání možností jednotlivých variant stavby

KONSTRUKCE STAVBY NA KLÍČ PŘED DOKONČENÍM SVÉPOMOCÍ
dokumentace pro stavební povolení X X X
základy vč. výkopů X X ?
nosná konstrukce stěn X X X
střecha (nosná konstrukce, krytina) X X ?
komín X X ?
vnější opláštění stěn X X ?
okna, vchodové dveře X X ?
izolace obvodových stěn X X ?
vnitřní opláštění stěn X X ?
příčky X X ?
podhledy vč. tepelné izolace X X ?
hrubé podlahy X X ?
schodiště X X ?
elektroinstalace X X ?
rozvody vody X X ?
rozvody kanalizace X X ?
topení X X ?
klempířské prvky X X ?
vnitřní povrchové úpravy X X ?
nášlapné vrstvy podlah X 0 ?
zařizovací předměty a jejich instalace X 0 ?
interiérové dveře X 0 ?
kuchyňská linka X 0 ?
fasáda X X ?
garážová vrata X X ?

 

X …tato konstrukce je prováděna naší firmou EKOPANELY SERVIS s.r.o.

0…tato konstrukce není prováděna naší firmou EKOPANELY SERVIS s.r.o.

? …tato konstrukce se může provádět svépomocí nebo naší firmou