Stavba domů

 

Kompletní servis výstavby domů

Chcete-li žít v příjemném, pohodlném a zdravém domě, který je šetrný k okolnímu prostředí, i k vaší peněžence, nabízíme vám kompletní servis výstavby rodinných domů, včetně zpracování individuálních projektů, za účelem získání stavebního povolení.

 

Zdravé a moderní bydlení

Zdravé a moderní bydlení chápeme jako ekologické bydlení v souladu s přírodou, ohleduplností vůči okolnímu prostředí a lidem.

Při přípravě projektu jde o soulad dispozic, správného umístění dřevostavby na pozemku, řešení jednotlivých konstrukcí a detailů. Důležité je také dobré promyšlení a zvolení energií v domě, především na vytápění a přípravu vody – k tomu se v rámci naší filozofie snažíme využívat alternativní zdroje energie.

 

Přírodní materiály

Výběr přírodních stavebních materiálů pro ekologické bydlení v montovaném ekonomickém domě je zásadní. Ekopanel je vyroben z obilné slámy bez použití dalších pojiv či chemických přísad. Za vysokého tlaku a teploty, kde jsou zničeny případné spóry plísní, je ekopanel lisován na požadovanou tloušťku. Ekopanel je díky tomu zcela přírodní a hygienicky nezávadný stavební materiál. Ekopanel používáme ve spojení s dalšími přírodními materiály (dřevo, lněná tepelná izolace, hliněná omítka, atd.). Používané materiály našich dřevostaveb jsou bez emisí škodlivých SOx (oxidů síry) a COx (oxidů uhlíku). Difuzní otevřenost přírodních materiálů kladně ovlivňuje klima uvnitř domu, zamezuje kondenzaci vodních par v konstrukci a pomáhá regulovat vlhkost v objektu. Při zvýšené vlhkosti je ekopanel schopen pojmout přebytky bez objemových změn. Pokud se naopak vlhkost sníží (např. v zimě), je schopen vlhkost opět vracet do prostoru a vyrovnat tak vnitřní vlhkostní klima, aby bylo příjemné a pohodné pro obyvatele domu.

 

Nízké investiční a provozní náklady

Zajímají vás nejen investiční náklady, ale také kolik bude stát provoz domu během roku? Díky velmi dobrým tepelně-izolačním vlastnostem a vysoké akumulaci tepla ekopanelu se naše nízkoenergetické dřevostavby vyznačují velmi nízkou spotřebou energií na vytápění a sníženými provozní náklady.

 

Snadná montáž

Panelový systém Ekopanel zaručuje rychlou, snadnou a suchou montáž domu na klíč nebo svépomocí. Pevnost a mechanická odolnost desek umožňuje stavbu samonosných příček. Díky jednoduchému opracování, možné dodávky délky ekopanelu na míru a snadné montáži je výstavba časově i finančně velmi efektivní.

 

100% ekologická stavba

Celý proces stavby, od výroby stavebního materiálu, až po případnou likvidaci je šetrný k životnímu prostředí. Výroba ekopanelu je energeticky úsporná, na 1 m² je potřebný výkon přibližně 2,5 kW. Případná likvidace domu z ekopanelů je rovněž šetrná k životnímu prostředí. Ekopanel je plně recyklovatelný. Dřevostavba z panelového systému umožňuje snadné rozebrání a případnou likvidaci po částech. Po odstranění povrchové úpravy, je možné ekopanel i kompostovat.

 

Nabízíme komplexní služby

  • Technické konzultace včetně montážního školení
  • Projektování staveb
  • Stavbu domů a dřevostaveb v systému Ekopanel od fáze hrubé stavby až po komplexní dodávku stavby na klíč