Ekopanely®

 

Co je ekopanel

Ekopanel je ekologická difúzně otevřená stavební deska. Je lisovaná za vysoké teploty a tlaku z obilné slámy bez použití pojiv, polepená recyklovanou lepenkou. Ekopanel je 100% přírodní, plně recyklovatelný, pevný a difúzně otevřený stavební materiál vhodný pro trvalé zabudování do staveb.

 

Výhody ekopanelu

 

Nízké investiční a provozní náklady

Rostoucí zájem o nízkoenergetické, pasivní a nulové domy lze připsat zejména jejich nízkým provozním nákladům. Díky našemu univerzálnímu stavebnímu materiálu – ekopanelu, je rovněž samotná výstavba ekonomicky zajímavá, díky ceně materiálu, ale i zjednodušení a zrychlení montážních prací. To vše při zachování přesnosti a kvality.

 

Zdravé a moderní bydlení

Důležitým požadavkem dnešního moderního bydlení je použití přírodních materiálů, které tvoří zdravé prostředí pro jeho uživatele a zároveň jsou šetrné k životnímu prostředí. Difuzní otevřenost stavebního materiálu, tzv. plynulý průchod vodních par konstrukcí, přirozeně upravuje vlhkost vzduchu v interiéru a v kombinaci s klasických větráním okny zabraňuje tvorbě nežádoucích plísní uvnitř objektu. Tyto vlastnosti příznivě ovlivňují mikroklima pro obyvatele nízkoenergetického a i pasivního domu.

 

Široké spektrum využití

Ekopanel je vhodný pro novostavby, rekonstrukce, přístavby či půdní vestavby. Tento univerzální panelový systém lze využít pro stavbu samonosných příček, podhledů, vnitřního a vnějšího opláštění stěn. Ekopanel je možné použít i ve skladbě podlahy proti vzduchové neprůzvučnosti či jako horní záklop krokví v kombinaci s dalším zateplením střechy. Díky panelovému systému je zaručena vysoká rychlost výstavby dřevostavby, snadné spojování desek a zachování přesnosti a kvality provedení stavebních prací.

 

Pokud chcete ušetřit za vytápění, snadno a rychle si postavit dřevostavbu a žít ve zdravém prostředí, tak právě pro Vás je systém EKOPANEL ideálním řešením.