Povrchové úpravy

 

Ekopanely nemají v povrchových úpravách žádné omezení

Povrchovým úpravám je však důležité věnovat maximální pozornost. Začít byste měli už výběrem vhodných přípravků. V případě, že zvolíte jiného než námi doporučeného výrobce, pečlivě prostudujte dostupné informace o vybraných prostředcích nebo se rovnou obraťte na odborného konzultanta výrobce. Ten by měl být schopen vybrat vhodné ekvivalenty námi doporučovaných systémů povrchových úprav.

 

Povrchová úprava ekopanelů

 

Běžně používané povrchové úpravy:

Nátěry

Běžně používaná povrchová úprava, velmi jednoduchá, ovšem předpokládá precizní přípravu povrchu, tj. spárování (“špachtlování”) přechodů mezi deskami a překrývání hlaviček vrutů v ploše ekopanelu.

Tenkovrstvé omítky vnitřní

Standardní a nejvíce rozšířená forma povrchové úpravy. Na penetrovaný povrch ekopanelu a připravenou spáru mezi jednotlivými ekopanely se natahuje flexibilní lepidlo armované sklovláknitou síťovinou (perlinkou). Na tento povrch lze přímo štukovat, obkládat apod. Více informací vám rádi sdělíme na kontaktních telefonech nebo e-mailech.

Tenkovrstvé omítky vnější

Prioritou u vnějších povrchových úpravy je kvalita přípravy povrchů, kvalita práce a především funkčnost použitých materiálů. Pro náš systém doporučujeme například systém Jubizol Diffu exteriér.

Obklady

Základní vrstvou pro obkládání považujeme penetraci, na ní nataženou vrstvu tenkovrstvého lepidla armovaného sklovláknitou síťovinou (perlinkou).

Tapety

Postačující přípravou povrchu je bandážování spár a samozřejmě penetrace.

Nástřiky

Stejně jako u tapet stačí upravit sádrovým tmelem a spáry mezi ekopanely perlinkou. Další postup již záleží na typu nástřiku.

Hliněné omítky

Hliněné omítky získávají popularitu mezi zákazníky. Pro tuto povrchovou úpravu postupujte dle námi doporučeného výrobce.

Obklad sádrokartonovou deskou

Jedná se o další formu úpravy ekopanelu. Běžnými vruty pro sádrokarton lze přímo do ekopanelu bezpečně ukotvit sdk desku do slaměného jádra.

Obklady palubkami

Tento typ povrchů je také jednoduchý. Stačí si připravit vhodný rošt pro kotvení jednotlivých palubek.