Montážní materiál a nářadí

 

Spojovací materiál

Stěnová spona UNI

Jednoduchá ale „chytrá” univerzální stěnová spona, která se používá především při montáži příčky. Může se upravit jak pro montáž ekopanelů mezi sebou, tak k ukotvení ke stávající stěně. Proto se spona dodává plochá a upravuje se ohýbáním podle typu montáže.

Samolepící páska SP100

Pro uzavření řezných hran ekopanelu použijte speciální samolepící pásku, kterou najdete v nabídce našeho sortimentu.

Vrut EP 4*50 mm

Běžný dřevařský vrut dostupný v našem sortimentu. Tento typ vrutu používáme pouze pro spojování ekopanelů pomocí stěnové spony.

Vrut EP 5*100 mm

Běžný dřevařský vrut dostupný v našem sortimentu. Používáme jej pro montáž ekopanelů na konstrukci (podhledy, obklady konstrukce atd.).

Podložka EP-P1

Používáme ji v kombinaci s vrutem 5×100 mm pro montáž ekopanelů na dřevěnou konstrukci (podhledy, obklady konstrukce atd.).

 

Ostatní příslušenství pro výstavbu

Montážní pěna (PUR pěna)

Nízkoexpanzivní pěna sloužící k případnému vyplňování spar mezi jednotlivými ekopanely. Také ji najdete v našem sortimentu.

Samolepící lepenka SP100

Veškeré řezané hrany je důležité pečlivě olepit. K tomu slouží tato námi dodávaná páska.

Plastový recyklovaný hranol

Jedná se o profil určený k zakládání vnějšího obvodového pláště. Také ji najdete v našem sortimentu.

 

Nářadí a pomůcky pro montáž

Bateriová utahovačka

Bateriové utahovačky se hodí pro montáž ekopanelů. Tento praktický pomocník je ve standardní výbavě každého řemeslníka.

Ruční kotoučová pila (“mafl”)

Důležitý pomocník pro řezání ekopanelů použitelný pro příčné i podélné řezy. Doporučujeme pořídit si pro řezání speciálně upravený kotouč, který najdete v našem ceníku (používáme kvalitní pilové kotouče s profesionálně upraveným zubem).

Přímočará pila

Pro dořezy používáme běžné přímočaré pily. DOPORUČUJEME pořídit si vyzkoušený typ plátku, který najdete také v našem sortimentu.

Hák na přenášení ekopanelu

V případě, že budete ekopanely nosit na delší vzdálenosti, Vám určitě usnadní tuto práci pomocník, díky kterému se vám budou desky lépe předášet.

Zvedák na ekopanely

Jednoduché ale velmi účelné zařízení usnadní montáž rovných podhledů. Tímto zvedákem zvládnete pohodlně a v podstatě bez námahy montovat do připravených roštů podhledy z ekopanelů. Zvedák si můžete k montáži i zapůjčit.